Orava Kooli õpilasesindus 28. veebruar Piret Pärn

Küünlakuus sai Orava Kool õpilasesinduse, mis meie väikeses koolis on neljaliikmeline. Kooli põhimääruse kaudu on nii seatud, et õpilasesindusse saavad kuuluda 6.-9. klasside õpilased. Need klassid valisid endi seast õpilasesindusse Andry Suurmanni, Mirell Abeli, Rait Operi ja Greta Süvaoru.

Kirjutatud on, et õpilasesindusel peab olema ka president. Esimesel õpilasesinduse kokkusaamisel valisid teised endi seast presidendiks Rait Operi. Õpilasesinduse eestvedamisel sai noortekeskuses teoks sõbrapäevapidu ning esimesed avaliku esinemise ristsed sai ka president 19. veebruaril 2021, kui ta vabariigi sünnipäeva aktusel pöördumisega üles astus.

Vabariigi sünnipäevakõnes kutsus Rait õpilasesinduse nimel käesoleval, 2021. aastal mõtlema enda jaoks välja, mis on see väike või suur muudatus, mida igaüks endast lähtuvalt saaks teha, et parem saaks nii tema enda kui kokku kogu Eesti elu. Kõik suured muutused saavad alguse väikestest headest tegudest – suhtumise muutmisest, eneseületamisest, headest soovidest ja tegudest, tervislikumast mõtlemisest, uuest hobist, vähem virisemisest ja muust sellisest. Võib-olla on vaja hoopis loobuda millestki, mis on oma aja ära elanud, aga võib-olla on just nüüd saabunud aeg puhuda tuult purjedesse mõnele nutikale ideele. Igatahes on selline üleskutse Orava kooliperele tehtud koos eelteatega, et jõulude eel küsib õpilasesindus koolipere käest, milline oli tema muutus ja kuidas tal läks.

Kui kohtad lühendit OKÕE, siis see tähendabki Orava Kooli õpilasesindust. Põhimäärus on OKÕE-l ka, selle leiad kodulehelt. Õpilasesindust toetab nende tegemistes õpetaja Anne Kibal.

Külle Viks

Külle Viks